Trzy razy podium dla wychowanków LUKS ZSO Wydminy

Początek roku, to dla każdego młodego piłkarza, bardzo pracowity okres przygotowań do kolejnej rundy rozgrywek. Oprócz bardziej intensywnych treningów, wychowankowie LUKS ZSO Wydminy uczestniczą
w turniejach sportowych. W ostatni weekend, wybraliśmy się na wojewódzką i ogólnopolską edycję GIEKSA CUP 2020 do Szczytna, gdzie zajęliśmy trzecie miejsce w kategorii U13 (11.01.2020) oraz drugą lokatę w kategorii U11 (12.01.2020). Na deser, pozostają również wspomnienia bardzo dobrego występu w ogólnopolskiej edycji turnieju O Puchar Łukasza Brozia (28.12.2019), w którym po serii wygranych spotkań wychowankowie LUKS ZSO Wydminy zajęli pierwsze miejsce w kategorii U10.

 

Druga edycja rozgrywanego w Szczytnie turnieju GIEKSA CUP 2020 okazała się bardzo ciekawym i miłym doświadczeniem dla reprezentantów Gminy Wydminy. Pierwsi na boisku zameldowali się chłopcy z roczników 2007 i młodszych, co stanowiło pewnego rodzaju wyzwanie w związku z posiadaniem przez nasz zespół tylko jednego zawodnika
w wieku u13. Pozostałą kadrę uzupełnili młodsi o rok koledzy, którzy bardzo dzielnie radzili sobie mimo różnicy wieku.

Pierwsze spotkanie grupowe to minimalna przegrana z Akademią Piłkarską z Ostródy, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce nie tylko w grupie, ale również w całym turnieju. Mecz, mimo przespanego początku, przebiegał na bardzo wyrównanym poziomie i kiedy wydawało się, że zakończy się remisem 2:2 sędzia podyktował bardzo problematyczny rzut karny na korzyść zespołu z Ostródy. Niestety, ten element został pewnie wykorzystany przez naszych rywali i musieliśmy pogodzić się z porażką. Kolejne trzy spotkania w grupie B, przebiegały już pod nasze dyktando dzięki czemu awansowaliśmy do półfinału
z drugiego miejsca. Na tym etapie rozgrywek zmierzyliśmy się z zespołami: UKS Nidzica (8:0), Błękitnych Pasym (2:0) i UKS Rona 03 Ełk (1:0). W meczu półfinałowym, mimo przewagi nad zespołem UKS Poncio Lidzbark Warmiński, musieliśmy mierzyć się
z pościgiem za wynikiem, który po prostym błędzie spowodował, że przegrywaliśmy 0:1. Dzięki determinacji części zespołu udało się doprowadzić do remisu, jednak zabrakło już czasu i nieco szczęścia do rozstrzygnięcia spotkania w podstawowym czasie gry. Cztery serie rzutów karnych, zakończyły się wynikiem 2:1 na korzyść zespołu z Lidzbarka, który uzyskał prawo gry w meczu finałowym. Nam na pocieszenie pozostało spotkanie o trzecie miejsce, które pewnie wygraliśmy z Czereś Sport Olsztyn 6:1.

Po zakończeniu zmagań sportowych, pozostał pewien niedosyt związany z tym, że wynik sportowy, który został zaspokojony wyróżnieniami dla Najlepszego Zawodnika, którym został Dominik Romanowski oraz nagroda dla Króla Strzelców dla Bartosza Rolnika
(12 bramek). W naszym zespole podczas turnieju wystąpili również: Kacper Grześkowicz, Piotr Pośrednik, Krystian Kuźmiński, Olaf Samsel, Mariusz Krajewski, Kacper Rogalski, Dawid Żukowski i Natan Dąbrowski.

Dzień później do zmagań w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących
nr 3 w Szczytnie stanęło kolejnych dziesięć zespołów z roczników 2009 i młodszych. Rangę turnieju ogólnopolskiego uzupełniło województwo podlaskie. Zmagania grupowe wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy zakończyli z kompletem punktów po wygranych z: AS Stomil Olsztyn (2:0), Błękitnymi Pasym (6:1), GKS Szczytno (5:1) i Rona 03 Ełk (4:0). Równie dobrze zaprezentowali się młodzi piłkarze z Wydmin podczas meczu półfinałowego. Spotkanie z Czereś Śport Olsztyn to najlepszy mecz w wykonaniu naszego zespołu i pewne zwycięstwo 5:0 z zespołem, który mimo niekorzystnego wyniku charakteryzuje się nieustępliwością i chęcią gry do końca. Mecz finałowy z MŁKS Łomża przebiegał na wyrównanym poziomie, jednak to zespół z Podlasia wykorzystał lepiej swoje sytuacje i wygrał 2:0. Srebrny medal to bardzo dobry wynik, który uzupełniły wyróżnienia indywidualne Najlepszego Zawodnika dla Wiktora Ostrowskiego oraz statuetka Króla Strzelców dla Włodka Skowrona, który podobnie jak jego starszy kolega zaliczył 12 trafień w sześciu spotkaniach. Wyróżnienie przedstawiciela PZPN przypadło dla całego zespołu, które otrzymał kapitan Janek Konopko. W turnieju mogliśmy w składzie LUKS-u zagrali również: Kacper Kiela, Filip Dziki, Rafał Roman, Kuba Maczyszyn, Oskar Zań, Wojtek Kasprowicz i Jeremiasz Michałowski.

Młodzi sportowcy z Wydmin podczas przerwy świątecznej uczestniczyli w Giżycku w dwóch turniejach O Puchar Łukasza Brozia (28.12.2019). W starszej kategorii U11 (2008) występ nie należał do najlepszych, głównie poprzez zbyt indywidualne nastawienie poszczególnych zawodników. Natomiast w młodszej kategorii U10 (2009/2010) zawodnicy LUKS ZSO Wydminy mogli poszczycić się kompletem zwycięstw z zespołami z Giżycka
i Łochowa oraz Korsz. W turniejach wyróżniono nagrodami indywidualnymi Bartosza Rolnika (U11) i Janka Konopkę (U10).

Mijające ferie to czas przygotowań. Oprócz zajęć motorycznych i piłkarskich mieliśmy okazję udziału w wojewódzkim turnieju Progress CUP 2020 w Lidzbarku Warmińskim (18.01.2020), gdzie nieco pechowo odpadliśmy z grupy medalowej po fatalnym wykonywaniu rzutów karnych. Na pocieszenie otrzymaliśmy nagrodę Fair Play, za zrezygnowanie z prowadzenia 1:0 w meczu z Zatoką Braniewo, po tym jak bramkarz drużyny przeciwnej doznał kontuzji a my zdobyliśmy w tym czasie bramkę. Ostatecznie, mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 0:0, a podczas wykonywania rzutów karnych musieliśmy uznać wyższość przeciwników (karne 1:2). Trud treningów, urozmaiciły nam również mecze sparingowe z UKS Rona 03 Ełk i MŁKS Łomża (Ełk, 19.01.2020). Z zespołem z Ełku dwukrotnie zremisowaliśmy 3:3, pokonaliśmy natomiast reprezentantów Podlasia 1:0. Pierwszy tydzień treningów zakończyła sesja na basenie.

Na kolejny mecz sparingowy, ponownie udaliśmy się do Ełku (31.01.2020), gdzie mieliśmy okazję zmierzenia się z zawodnikami Mazura Ełk z roczników 2006 i 2007. Wysoką porażkę może usprawiedliwiać fakt sporej różnicy wieku, którą zapewnili nam sparingpartnerzy oraz brak kilku istotnych zawodników w naszym zestawieniu meczowym.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, nasz wychowanek Bartosz Rolnik, miał możliwość udziału w obozie zimowym kadry wojewódzkiej U12. Powołanie, które otrzymał dzień przed startem zgrupowania w Mrągowie, stanowiło rodzaj nagrody za wielomiesięczną pracę całego teamu. Miejmy nadzieję, że owocem jego sumiennej pracy podczas obozu, będą kolejne powołania dla Bartka jak również dla kolegów z zespołu.

 

Marek Ostrowski

Zdjęcia – Marek Ostrowski

Robert Kasprowicz

Radek Rogowski / WMZPN

Marek Ostrowski