Sukces uczniów klas 2-5SP

W dniu 17.12.2019 r.  odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Edukacyjnego „Mleko + Owoce => Super Moce” zorganizowanego przez Krajowy Oddział Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie i Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie.

W rywalizacji wzięło udział 16 czteroosobowych drużyn. Współzawodnictwo dotyczyło zdrowego odżywiania i właściwych nawyków żywieniowych. Podczas konkurencji, dzieci musiały się wykazać znajomością krajowych owoców i warzyw oraz wiedzą w zakresie prowadzenia trybu życia opartego o piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Rywalizacja była tak wyrównana, że do rozstrzygnięcia konkursu konieczna była „dogrywka”. Ostatecznie I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wydminach , a miejsce III – Szkoła Podstawowa w Klebarku Wielkim.

Każde dziecko z drużyny za udział w konkursie otrzymało upominek, a drużyna dyplom. Zawodnicy drużyn zwycięskich otrzymali cenne nagrody i medale.

Naszą szkołę reprezentowały: Julia Jabłońska kl.2, Maja Paluch kl.3, Helena Żagiel kl.4, Oliwia Bereza kl.5.  GRATULUJEMY!!!

https://olsztyn.tvp.pl/45831108/pokazali-swoje-supermoce-szesnascie-szkol-rywalizowalo-w-milakowie

Iwona Szulc