Mamy laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!!!

Szymon Iwaszko, uczeń klasy 8 d i Adrian Mikuczyński, uczeń klasy 7 b zostali laureatami  Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022. Szymon Iwaszko został laureatem konkursu historycznego, a Adrian Mikuczyński laureatem konkursu z j. niemieckiego.  Tegoroczna rywalizacja była bardzo zacięta. Zatem znalezienie się w czołówce najlepszych uczniów w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszych uczniów.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali pisemny test, w którym zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata.

Najlepiej świadczy o tym następujące zestawienie

Nazwa konkursu Liczba uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Liczba laureatów Liczba finalistów
Konkurs historyczny 165 10 44
Konkurs z j. niemieckiego 61 21 35

 

Szymon i Adrian każdy etap konkursu traktowali jak poważne wyzwanie, z którego wywiązywali się wzorowo, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem. Uczniów do konkursu przygotowywały p. Małgorzata Cedrowska i p. Henryka Milewska.

Konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie od lat cieszą się wśród uczniów wielkim zainteresowaniem. Bierze w nich udział liczne grono młodych, żądnych sukcesu nastolatków. Niewielu z nich dociera do finału, a zaszczytny tytuł laureata przypada tylko najlepszym w całym województwie!!!

Z całą pewnością można powiedzieć, że taki sukces to nagroda niezwykle prestiżowa – przynosząca honor nie tylko uczniowi, ale również całej szkole.

Gratulujemy!

Janina Dubnicka