Za nami wyjątkowe obchody świąt majowych, które połączyły całą naszą lokalną społeczność. Było uroczyście, biało-czerwono i z ogromną dawką dumy z naszej historii!
Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego marszu, który wpisany jest w realizację projektu Szkoła Zadań Prawdziwych. Uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy ramię w ramię przeszli ulicami naszej miejscowości, niosąc flagi i manifestując nasz patriotyzm. Cieszymy się, że byli z nami również przedstawiciele Władz – Wójt Gminy Wydminy Anna Stefania Binik, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pindur z radnymi, a także pracownicy Urzędu Gminy, Straży Pożarnej i Policji, których obecność nadała wydarzeniu jeszcze wyższą rangę.
Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych oraz pod tablicą westerplatczyka ppor. Władysława Hryhorowicza, a także po uroczystym przemówieniu Dyrektor ZSO w Wydminach – Doroty Fiedorczyk – rozpoczęła się część artystyczna. W tym roku postawiliśmy na inspirację wielkimi postaciami – naszym motywem przewodnim byli Polscy Nobliści. Nasi młodzi artyści przybliżyli sylwetki osób, które rozsławiły Polskę na całym świecie:
Marię Skłodowską-Curie i jej pasję do nauki,
Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólny śpiew i każde dobre słowo. To był piękny dowód na to, że pamięć o historii i wielkich Polakach jest w nas wciąż żywa!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!









































































