Konkurs Pięknego Czytania Poezji

📖20 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania Poezji. Głównym celem spotkania było propagowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności pięknego czytania i interpretacji tekstu, kształtowanie wrażliwości na piękno słowa poetyckiego oraz zachęcanie uczniów do wystąpień publicznych. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory poetyckie, starając się oddać ich nastrój, emocje i przesłanie.
Uczniowie klas 2 SP wystąpili z wybranymi utworami w ramach cyklicznego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Panią Iwonę Szulc i Agnieszką Patryło, a uczniowie klas 3 SP przedstawili wybrane utwory w ramach realizacji działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pt.: Z poezją za pan brat’’. Konkurs ten zorganizowały n-li bibliotekarki Marta Popławska i Ewa Zastocka. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom – każdy z nich wykazał się odwagą i talentem. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile z poezją zachęcą do dalszego odkrywania świata literatury.❤️

Janina Dubnicka