Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą.

 

Z okazji tego święta wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej
w Wydminach. Podczas wizyty przedszkolaki złożyły strażakom życzenia, wręczyły tort i laurki z okazji ich święta.

Przy okazji strażacy przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka. Jednocześnie dzieci dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz w jakim sprzęcie wchodzi on do palącego się mieszkania czy domu. Dowiedziały się, że praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na ratowaniu zwierząt, udzielaniu pomocy ludziom i zapewnianiu im bezpieczeństwa podczas powodzi, burz, wypadków samochodowych. Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły obejrzeć wóz strażacki i pokaz lania wody. Podczas spotkania dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe.

Wszystkim Strażakom serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy bezpiecznej służby oraz zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

A. Kurzyna

 

 

Agnieszka Kurzyna