9 czerwca w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uczniowie klasy 8 wzięli udział w wielkim finale wojewódzkiego konkursu „Uruchom serce bliźniemu”. 
Jest to wydarzenie promujące wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie rozwiązując test sprawdzili swoją znajomość zasad ratowania życia oraz umiejętność działania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Celem konkursu było nie tylko wyłonienie najlepszych uczestników, ale przede wszystkim kształtowanie postaw odpowiedzialności, odwagi i gotowości do niesienia pomocy innym. Wydarzenie przebiegło w atmosferze zdrowej rywalizacji i zaangażowania, a zdobyta wiedza z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa wśród młodzieży.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, dyplom i upominki. Lena, Igor, Kuba na pewno są bogatsi o umiejętności, które w przyszłości mogą pomóc uratować czyjeś zdrowie lub życie.






















































