W naszej szkole odbył się klasowy konkurs plastyczny pod hasłem „Drzwi do świata noblistów”, będący kolejnym elementem realizowanego projektu „Szkoła zadań prawdziwych”.
Każda klasa wylosowała jednego polskiego noblistę i miała za zadanie w sposób kreatywny, artystyczny i estetyczny, przedstawić jego postać oraz twórczość. Technika wykonania była dowolna, a prace zaprezentowano na drzwiach sal lekcyjnych, co stworzyło w szkole wyjątkową, inspirującą galerię.
Komisja konkursowa, pracująca pod przewodnictwem pana Jacka Sawickiego, oceniała prace pod kątem walorów artystycznych, estetyki oraz wartości edukacyjnej.
Po wnikliwej ocenie przyznano następujące miejsca:
I miejsce – klasa 4a za kreatywne przedstawienie postaci Olgi Tokarczuk,
II miejsce – klasa 4c za interesujące ukazanie twórczości Władysława Reymonta,
III miejsce – klasa 8b za pomysłową i poetycką interpretację dorobku Wisławy Szymborskiej.
Konkurs nie tylko umożliwił uczniom wykazanie się wyobraźnią i talentem, ale też pogłębił ich wiedzę o polskich laureatach Nagrody Nobla, łącząc sztukę z edukacją w wyjątkowy sposób.
























































