
5 maja 2026 r. uczniowie klas 1-3 SP w Wydminach uczestniczyli w niezwykłej lekcji ratowania życia. Zajęcia odbyły się w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, a przeprowadzili je strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydminach.

Dzięki profesjonalistom w swoim fachu, posiadającym uprawnienia z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP), dzieci mogły uczyć się dzisiaj od najlepszych. W każdej klasie odbyły się intensywne ćwiczenia, a uczniowie dowiedzieli się, jak:
prawidłowo wezwać pomoc przez telefon, sprawdzić oddech u osoby poszkodowanej, wykonać uciski klatki piersiowej,
ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak korzystać z defibrylatora AED.
Każdy uczeń miał okazję osobiście przećwiczyć wszystkie kroki na fantomach. Dzięki takim ćwiczeniom nasi najmłodsi zyskali pewność siebie i umiejętności, które w przyszłości mogą uratować komuś życie.

Dziękujemy druhom za wartościowe zajęcia, a z okazji Dnia Strażaka, w imieniu całej społeczności szkolnej życzymy dużo satysfakcji z pełnienia tak ważnej służby.