W dniu kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w naszej szkole podstawowej odbyły się zajęcia tematyczne, poświęcone temu wydarzeniu. Uczniowie w aktywny sposób poznawali historię, wykonując różnorodne zadania dostosowane do ich wieku i możliwości.
Uczniowie rozwiązywali zadania historyczne, pracowały z osiami czasu, porządkując najważniejsze wydarzenia, a także ćwiczyły czytanie ze zrozumieniem, selekcję oraz odnajdywanie informacji w tekstach. W ramach ćwiczeń matematycznych uczniowie wykonywali proste działania, m.in. odejmowanie oraz zapisywanie dat przy użyciu cyfr rzymskich. Nie zabrakło również zadań z języka polskiego – uczniowie redagowali krótką formę użytkową w postaci zaproszenia. Zajęcia pozwoliły połączyć naukę z refleksją nad ważnym momentem w historii Polski.





























































